سنسور و ترانسمیترهای اکسیژن

Oxygen sensors and transmitters

سنسور اکسیژن به همراه ترانسمیتر اکسیژن

Oxygen sensors and transmitters | سنسور و ترانسمیترهای اکسیژن

 
 

تجهیزات برای اندازه‌گیری اکسیژن با دقت بالا در تمام صنایع

Products for high accuracy oxygen measurement in all industries

اندازه‌گیری اکسیژن محلول برای تضمین کیفیت و کنترل فرآیند در برنامه‌های کاربردی متعددی مانند کنترل هوادهی، تخمیر و یا تزریق ضروری است. ما تجهیزاتی برای تجزیه‌وتحلیل دقیق و قابل‌اعتماد اکسیژن در تمام محدوده‌های اندازه‌گیری از میزان خیلی کم (ردیابی) اکسیژن تا غلظت بالای اکسیژن و برای همه شرایط مانند مناطق خطرناک (Hazardous) یا فرآیندهای بهداشتی ارائه می‌دهیم.
 

چگونه سنسور اکسیژن را انتخاب کنیم


سنسورها و ترنسمیترهای اکسیژن در بسیاری از صنایع مانند آب، فاضلاب، مواد شیمیایی، برق، علوم زیستی، داروسازی، غذا و نوشیدنی و پرورش ماهی استفاده می‌شود. انتخاب سنسور به الویت های شما بستگی دارد: سنسورهای اکسیژن آمپرمتریک به‌صورت دقیق و خطی از میزان خیلی کم (ردیابی) تا غلظت بالای اکسیژن اندازه‌گیری می‌کند. بااین‌حال، آن‌ها نیاز به نگهداری منظم دارند. مزایای سنسورهای اکسیژن نوری عبارت‌اند از دسترسی سریع به مقادیر پایدار و تعمیر و نگهداری بسیار کم.

اندازه‌گیری اکسیژن با سنسورهای آمپرمتریک

در یک سلول آمپرمتریک یک ولتاژ قطبی کننده به دو الکترود که درون غشاء متخلخل در نوک پروب DO قرار دارند اعمال می‌شود. هنگامی‌که مولکول‌های اکسیژن در سراسر غشا پخش می‌شوند و با کاتد تماس پیدا می‌کنند یک جریان الکتریکی از کاتد به سمت آند ایجاد می‌شود که متناسب با مقدار اکسیژن محلول در فرایند است. آنالایزر این جریان الکتریکی را اندازه‌گیری می‌کند و میزان اکسیژن محلول در آب را به‌صورت درصد اشباع یا میلی‌گرم بر لیتر نشان می‌دهد.

 
Oxygen sensors and transmitters | سنسور و ترانسمیترهای اکسیژن

اندازه‌گیری اکسیژن با سنسورهای نوری

سنسورهای اپتیکی اکسیژن بر اساس اصل فرونشاندن (quenching: به هر فرایندی اشاره دارد که سبب کاهش شدت فلورسانس یک ماده می‌شود) فلورسانس عمل می‌کند و دارای یک LED، یک  دیود حساس نسبت به نور و یک بخش جداکننده از محلول که توسط یک لایه نفوذپذیر اکسیژن پوشیده شده است.

لایه حاوی مولکول‌های نشانگر (Marker) است که توسط یک نور نارنجی برانگیخته‌شده و با یک نور فلورسانس قرمز تیره پاسخ می‌دهد. مولکول‌های اکسیژن به مولکول‌های نشانگر متصل شده و نور فلورسنت را خنثی می‌کنند (فرومی نشانند quenching). سپس دیود حساس نسبت به نور میزان شدت نور را نشان می دهد که فشار جزئی اکسیژن را در محیط نشان می دهد.

 
Oxygen sensors and transmitters | سنسور و ترانسمیترهای اکسیژن

 

جبران فرسودگی الکترود (سنسورهای آمپرمتریک) یا LED (سنسورهای نوری)


در طول زمان هر سنسور اکسیژن راندمان خود را به دلیل اثرات فرسودگی از دست می دهد: الکترود آند در پروب های آمپرترمتری می تواند با یک لایه برومید نقره پوشیده شود که ولتاژ موثر را کاهش می دهد. LED در پروب های نوری می تواند شدت خود را از دست بدهد. برای جبران این اثرات، ما سنسورهای آمپرترمتریک را با یک الکترود مرجع اضافی و سنسورهای نوری با LED مرجع ارائه می دهیم. به این ترتیب، سنسورهای ما برای مدت طولانی قابل اعتماد بوده و به صورت دقیق اندازه گیری می کنند.

Oxygen sensors and transmitters | سنسور و ترانسمیترهای اکسیژن

 

ویژگی های سنسور و ترانسمیتر اکسیژن


• سنسورهای اکسیژن و ترنسمیترهای Endress & Hauser کلیه تجهیزات موردنیاز از تجهیزات پایه تا ترنسمیترهای چندکاناله و سنسورهای مناسب برای اندازه‌گیری چند پارامتر را ارائه می‌دهد.

• ترنسمیترهای اکسیژن ما سیگنال اندازه گیری هر سنسور اکسیژن را پردازش می کنند و آن را همانطور که شما ترجیح می دهید نشان می دهد: به عنوان فشار جریی اکسیژن، غلظت اکسیژن یا درصد اشباع اکسیژن.

• برای استفاده در کاربردهای مختلف، پروب های اکسیژن محلول در مایع ما برای استفاده در کانال ها و حوضچه ها و همچنین نصب در لوله ها و مخازن طراحی شده است.

• کمپانی Endress & Hauser تجهیزات نصب اکسیژن برای همه کاربردها ارائه می‌دهد ازجمله: تجهیزات نصب ثابت، غوطه وری، مناسب برای لوله و تجهیزات نصب پیشرفته.

• استانداردهای کالیبراسیون اکسیژن به شما کمک می کند تا به راحتی سنسورهای اکسیژن را تنظیم، کالیبره و بررسی کنید و نقطه صفر هر سنسور اکسیژن را تعیین کنید.

 
آنالایزرها

pH sensors

Turbidity sensors

ORP sensors

Chlorine Sensors

Counductivity Sensors

oxygen sensors
قیمت و مشخصات سنسور اکسیژن O2
قیمت و مشخصات سنسور کانداکتیویتی (رسانایی)
قیمت و مشخصات سنسور pH