اندازه گیری سطح

Level Transmitter

لول ترانسمیتر

ترانسمیتر سطح  
کیفیت محصول ، ایمنی و بهره وری اقتصادی وابسته به اندازه گیری سطح می باشد. اندازه گیری سطح در مایعات ، مواد چسبنده مواد جامد ویا گاز مایع معمولا در تانک ها سیلوها ویا تانکرهای قابل حمل انجام می شود. رنج دماب کارکرد از196- تا 450 درجه سانتی گراد و فشار کاری از1- تا400 barمی باشد. به عنوان نمونه می توان به  صنایع شیمیایی ، پتروشیمی ، بهداشتی ، آب و فاضلاب ، غذا و انرژی اشاره کرد.
 
طیف گسترده روش های اندازه گیری سطح باعث می شود که یافتن روش ایده آل اندازه گیری در کاربردهای مختلف آسان باشد. هیچیک از روش های اندازه گیری سطح برای همه کاربرده مناسب نمی باشد. بنابر این روش اندازه گیری سطحی باید انتخاب شود که برای اندازه گیری در یک کاربرد خاص قابل اطمینان باشد و به لحاظ اقتصادی نیز مناسب باشد.
 
روش های اندازه گیری سطح در مایعات، گاز مایع و مواد جامد به چهار بخش زیر تقسیم می شود:

 اندازه گیری پیوسته
 تشخیص نقطه ای سطح
 غلظت
 انداره گیری سطح واسطمروری بر روش های اندازه گیری مناسب برای هر کاربرد:

تشخیص نقطه ای سطح


وظیفه مهم این تجهیزات جلوگیری از سر ریز شدن مخازن ، جلوگیری از خالی شدن مخزن بیش از حد مجاز و محافظت از پمپ ها به منظور جلوگیری از خشک کار کردن می باشد. ئر تشخیص نقطه ای سطح عملکرد سریع و امن و تکرار پذیری بالا بسیار مهم می باشد.


اندازه گیری پیوسته سطح

تجهیزات اندازه گیری پیوسته سطح اندازه سطح را به صورت دقیق اندازه گیری می کنند. علاوه بر اندازه گبری سطح به صورت مستقیم از2 تا 70 متر حجم محصول موجود در مخزن نیز به صورت غیر مستقیم اندازه گیری می شود. برای این منظور باید مشخصات هندسی و ابعاد مخزن مورد توجه قرار گیرد. در کاربردهای مربوط به فروش دقت بالا (mm1±) مورد نیاز است.


اندازه گیری سطح واسط

در این بخش تمرکز روی مایعات مخلوط می باشد. برای هریک از کاربردهای سطح واسط مایعات تمیز، امولسیونی و مرکب شامل جامدات تجهیزات اندازه گیری مناسب موجود می باشد.


تراکم / غلظت

دراین بخش اندازه گیری سطح مهم نیست اما کیفیت مواد با استفاده از روش اندازه گیری قابل تشخیص می باشد. از طریق کسب داده های مربوط به تراکم و غلظت متغیرهای دیگر قابل محاسبه می باشد. تکرار پذیری و کیفیت نکات مهم در این بخش می باشد.
 
Density and concentration Interface measurement Continuous measurement
Point level detection
 
 
Vibronic

Coriolis

Radiometric
Guided level radar

Capacitance

Radiometric
Level radar
Guided level radar
Ultrasonic
Hydrostatic
Capacitance
Radiometric
Vibronic
Conductive
Capacitance
Float switch
Radiometric
Liquids
  Vibronic
(solids in water)

Radiometric

Guided level radar
Level radar
Ultrasonic
Electromechanical
level measurement
Radiometric
Vibronic
Capacitance
Paddle switch
Microwave barrier
Radiometric
Bulk solids
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب جهت مشاوره ، انتخاب و خرید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید
77654870 - 77654805 - 021