سنسور و ترانسمیترهای ORP

ORP sensors and transmitters

سنسور ORP به همراه ترانسمیتر ORPORP sensors and transmitters | سنسور و ترانسمیترهای ORP
 

تجهیزات مؤثر برای اندازه‌گیری ORP در تمام صنایع

Products for effective ORP measurement in all industries


سنسورها و ترنسمیترهای قابل‌اطمینان ORP اطلاعات مربوط به توانایی ضدعفونی آب آشامیدنی یا استخرهای شنا، کنترل اکسیژن زنی در سیستم‌های تصفیه فاضلاب و سم‌زدایی از حمام‌های آبکاری یا تمیز کردن دودکش گاز خروجی را نشان می‌دهند. ما رنج گسترده‌ای از تجهیزات را برای استفاده‌های استاندارد یا کاربردهای بهداشتی یا استفاده در مناطق خطرناک ارائه می‌دهیم.
 

چگونه الکترودهای ORP را انتخاب کنیم


سنسورها و ترنسمیترهای اندازه‌گیری ORP ساخت کمپانی Endress & Hauser در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود؛ مانند مواد شیمیایی، آب و فاضلاب، برق، داروسازی، خمیرکاغذ و کاغذ. انتخاب سنسور به کاربرد آن بستگی دارد. پروب ORP با الکترودهای طلا برای فرایندهای  اکسایش مناسب است، به‌عنوان‌مثال اکسیداسیون سیانید یا اندازه‌گیری ازن. الکترودهای پلاتین برای فرآیندهای کاهش مانند کاهش کرومات یا دوزینگ کلر استفاده می‌شود. الکترود ORP و سیستم مرجع را بایستی متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید.
 

اندازه‌گیری متغیر ORP


پتانسیل اکسایش_کاهش یک واحد اندازه‌گیری برای فعالیت الکترون‌ها در محلول‌های آبی است. یک الکترود از فلزات گران‌بها (نقره، طلا یا پلاتین) نقش عنصر اندازه‌گیری را دارد که الکترون‌های فعال به آن متصل می‌شوند. پتانسیل اندازه‌گیری شده در این الکترود بستگی به تعداد الکترون‌های فعال در محیط دارد. پروب ORP حاوی یک سیستم مرجع نقره / نقره‌ای (Ag / AgCl) است که به‌عنوان الکترود مرجع موردنیاز با پتانسیل ثابت عمل می‌کند.

مقدار ORP از اختلاف‌پتانسیل بین مرجع و سیستم اندازه‌گیری با استفاده از معادله نرنست (Nernst equation) محاسبه می‌شود. این پتانسیل در حد mV می‌باشد. ازآنجایی‌که تمام جفت‌های ORP در یک فرایند، پتانسیل اکسایش_کاهش ایجاد می‌کند، مقدار ORP یک پارامتر مجموع است که نمی‌تواند اطلاعاتی در مورد یک ماده در محلول یا غلظت آن‌ها ارائه کند. مقدار اکسایش_کاهش بستگی به درجه حرارت دارد و همیشه باید برای تصحیح اندازه‌گیری‌ها مشخص شود.


 
ORP sensors and transmitters | سنسور و ترانسمیترهای ORP
 


ویژگی‌های سنسور و ترانسمیتر ORP


• سنسورهای ORP و ترنسمیترهای Endress & Hauser کلیه تجهیزات موردنیاز از تجهیزات پایه تا ترنسمیترهای چندکاناله و سنسورهای مناسب برای اندازه‌گیری چند پارامتر را ارائه می‌دهد. این مجموعه شامل سنسورهای ترکیبی PH / ORP می‌باشد که مقدار pH و ORP را برای یک مرور کلی از فرایندها ارائه می‌دهد و می‌تواند مقدار rH را اندازه‌گیری کند.

• ما بافرهای ORP باکیفیت بالا، محلول‌های ORP و استانداردهای ORP برای کالیبراسیون و تنظیم را ارائه می‌دهیم.

• انواع مختلف الکترودها شامل انواع ممبران ها و سیستم‌های مرجع را پوشش می‌دهد از PTFE دفع‌کننده آلودگی تا دیافراگم‌های سرامیکی بسیار حساس با روزنه‌باز مقاوم در برابر انسداد.

• کمپانی Endress & Hauser تجهیزات نصب ORP برای همه کاربردها ارائه می‌دهد ازجمله: تجهیزات نصب ثابت، غوطه‌وری، مناسب برای لوله و تجهیزات نصب پیشرفته

• سیستم‌های اتوماتیک برای کالیبراسیون، تنظیم و تمیز کردن از عملکرد مطلوب سنسورهای ORP و ترنسمیترها در فرایندهای شیمیایی اطمینان می‌دهند.


 
آنالایزر ها

pH sensors

Turbidity sensors

ORP sensors

Chlorine Sensors

Counductivity Sensors

oxygen sensors