بدن ما روزانه به نوشیدن چه مقدار آب نیاز دارد

میزان نیاز بدن به آب

چه میزان آب و مایعات باید در طی روز بنوشید


میزان نیاز بدن به آب


چه مقدار باید روزانه آب نوشید


سوال بسیار مهم و پیچیده ای که ذهن همگان رو به خود درگیر کرده این می باشد که چه مقدار آب در طول یک شبانه روز باید مصرف شود تا بدن دچار کم آبی نشود؟

اگرچه پاسخ این سوال برای همگان یکی نیست و بسته به محل زندگی، میزان فعالیت بدنی متفاوت است ولی در زیر اطلاعاتی به شما می دهیم که بتوانید میزان نیاز بدنتان به آب را تخمین بزنید.

 

عملکرد آب در بدن


در حدود شصت درصد از وزن بدن را آب تشکیل میدهد و آب در سلول های مغز وجود دارد، پس نوشیدن آب سالم برای عملکرد درست بدن لازم و ضروری می باشد و همچنین سموم از طریق نوشیدن آب دفع می شود.

وظیفه آب در بدن

میزان نیاز بدن به آب

آب وظیفه انتقال مواد غذایی، هضم مواد غذایی، تنظیم دمای بدن، کمک به کاهش وزن و کمک به سیستم ایمنی بدن را به عهده دارد.

شما هز روز از طریق تعرق و ادرار مقدار زیادی آب از دست می دهید، برای اینکه بدنتان به درستی کار کند و آب از دست رفته به بدنتان باز گردد باید آب، میوه و سبزیجات آبدار مصرف کنید.

به توصیه پزشکان مقدار آب مورد نیاز یک انسان بالع در محیط معتدل در حدود 6 تا 8 لیوان می باشد ولی بسته شرایط خاصی که عنوان می کنیم ممکن این ایم مقدار کمتر یا بیشتر شود.

 

تعرق و ادرار


به طور متوسط بسته به محل زندگیتان شما در حدود 1.5 لیتر آب از طریق ادرار و تعرق در طول روز از دست می دهید، میوه و سبزیجات تنها قادر به جبران 20% از این مقدار می باشند و بقیه آب از دست رفته بدن را باید با نوشیدن آب سالم و بهداشتی جبران کنید، برای همین پزشکان توصیه میکنند حداقل بین 6 تا 8 لیوان آب در روز بنوشید.
 
فعالیت بدنی

هنگام ورزش بسته به نوع ورزشی که انجام می دهید بدن شما تعرق بیشتری می کند و به نسبت به آب بیشتری احتیاج دارید. حال اگر ورزش و یا فعالیت بدنی شما کوتاه باشد می توانید با نوشیدن یک لیوان آب نیاز بدن خود را بر طرف کنید ولی اگر زمان طولانی ورزش می کنید مخصوصا دودیدن و ورزش های بدن سازی در این صورت بدن شما به مقدار بیشتری آب نیاز دارد.

 

محیط


محیط و محل زندگی نقش بسیار مهمی در این امر دارد، به عنوان مثال در محیط های گرم و یا مرطوب تعرق بسیار بیشتر از محیط های سرد و معتدل است و همچنین در تابستان نسبت به زمستان نیاز بدن به آب تصفیه شده افزایش می یابد.
 

بیماری و شرایط سلامت جسمانی


در زمان بیماری مخصوصا زمانی که اسهال و استفراغ و تب دارید بدن آب بسیار زیادی از دست می دهد، یا برای دفع سنگ کلیه نیاز به نوشیدن آب بیشتری نسبت به حالات عادی می باشد.

اما بعضی از بیماری نظیر مشکلات کلیه به خاطر اینکه دفع آب به سختی انجام می پذیرد بنابراین نیاز بدن به آب تصفیه شده کم می شود.

 

بارداری و شیردهی


خانم های باردار و شیرده نیاز بیشتری به آب تصفیه شده دارند برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید. مقاله (اهمیت آب تصفیه شده در دوران بارداری) را مطالعه نمایید.

 

چگونه روزی هشت لیوان آب بنوشیم


میزان نیاز بدن به آب در طول روز
.
 
شاید در ابتدا نوشیدن این مقدار آب به نظر محال بیاید ولی با راهکار هایی که مما به شما پیشنهاد میکنیم برای همیشه نوشیدن آب برای شما به یک عادت تبدیل می گردد.

سعی کنید نوشیدن آب را به یک چالش تبدیل کنید مثلا در محل کارتان با دوستان شرط بندی کنید که چه کسی می تواند در روز آب بیشتری بنوشد.

همیشه یک لیوان بزرگ آب سالم و تصفیه شده در کنار میزتان قرار دهید و در زمان های مختلف یک جرعه از آن بنوشید.
یادتان باشد آب را نه یخ بنوشید و نه گرم، آب خنک بهترین اثر را روی بدن می گذارد.

آب میوه های شرکتی به خاطر اینکه حاوی مقدار زیادی قند می باشد برای بدن مضر می باشد. سعی کنید هنگام استفاده از این آب میوه ها مقداری آب تصفیه شده به آن اضافه کنید.

پس از هربار دستشویی رفتن یک لیوان آب بنوشید.

برای اینکه علاقتان به نوشیدن آب بیشتر شود به آن طعم دهنده های طبیعی مثل قطعات لیمو ، هل و یا خیار اضافه کنید.
موقع تماشای تلویزیون یک بطری 2 لیتری آب در کنار  خود بگذارید و سعی کنید تا اتمام برنامه تلویزیونی تمامی آب را بنوشید.


 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.