مضرات استفاده از بطری های آب معدنی


گرچه در شرایط مناسب نگهداری استفاده از بطری های آب معدنی احتمالا مضر نخواهند بود اما بهتر است فقط در مواقعی که  به شیشه های آب در دسترس نیستند مانند زمانی که در بیرون منزل هستید یا در مواقع ضروری از بطری های آب معدنی استفاده شود.

نوشیدن آب معدنی در طولانی مدت به دلیل اینکه خطر وارد شدن مواشیمیایی و مضر به بدن را تا میزان 70 درصد افزایش می دهد مناسب نبوده و توصیه می شود تنها در موارد ضروری نسبت به استفاده از آن ها اقدام گردد.

در تحقیقاتی که دانشگاه هاروارد و مرکز کنترل پیشگیری امراض آمریکا صورت گرفت نشان داد نوشیدن آب از بطری های پلی کربنات که از ماده شیمیایی BPA یا بیسفنول A تولید شده اند باعث افزایش 70 درصدی مواد شیمیایی سمی موجود در ادرار شده که نشان از آسیب رساندن به سلامت بدن می باشد.

در این تحقیق که روی 77 داوطلب صورت گرفت نشان داد که ماده شیمیایی بیسفنول A  باعث اختلال در سیستم هورمونی شده و درنتیجه روی اندام ها و توانایی های جنسی تاثیر مخرب دارد.

از دیگر تاثیرات مخرب این ماده شیمیایی آسیب رساندن به مغز و نیز سرطان ، بیماری های قلبی ، دیابت و چاقی می توان نام برد .

از آنجا بسیاری از خانواده ها برای آب شرب خود از از آب های معدنی استفاده می نمایند و با توجه به مضرات و خطرات احتمالی که در استفاده از آن ها وجود دارد پیشنهاد می شود برای داشتن آبی سالم تر و بهداشتی تر از دستگاه تصفیه آب جهت تامین آب شرب مورد نیاز خود در منزل استفاده نماید.

 
.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.