تاثیرات محل نصب دستگاه تصفیه آب بر کیفیت آب

تاثیرات نقطه نصب دستگاه تصفیه آب بر کیفیت آب


از آنجا که امروزه عوامل آلوده کننده آب نسبت به گذشته بیشتر شده است نیاز به دستگاه تصفیه آب بیش از پیش احساس می شود در نتیجه برای انتخابی درست ضرورت داشتن آگاهی نسبت به دستگاه تصفیه آب یک امر لازم می باشد.

در این مقاله هدف ما از تصفیه آب صرفا جهت مصارف خانگی است.


دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی


دستگاه تصفیه آب برای مصارف خانگی به دو دسته تقسیم می گردد.

دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

دستگاه تصفیه آب در محل مصرف


دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان و دستگاه تصفیه آب در نقطه مصرف هردو آب را تصفیه کرده اما تفاوت این دو در میزان و کیفیت تصفیه آن ها می باشد.

معمولا دستگاه تصفیه آب در ورودی ساختمان از سه فیلتر تشکیل می شوند که از آنها به عنوان دستگاه تصفیه آب پیش تصفیه نامبرده می شود که دلیل آن هم به خاطر نحوه و میزان تصفیه ای می باشد که در این دستگاه انجام می شود. دستگاه تصفیه آب در نقطه مصرف بسته به محل و نحوه نیاز در مدل های مختلفی چون پارچی، سردوشی، سرشیری، دستگاه تصفیه آب روسینکی و دستگاه تصفیه آب زیر سینکی تولید می گردند.
پیش از انتخاب دستگاه تصفیه آب ابتدا باید از آلودگی های آب مصرفی خود آگاهی پیدا کنیم تا بسته به نیاز و نیز محل نصب بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

روش های مختلفی برای آگاهی پیدا کردن از میزان و نوع آلودگی آب وجود که بهترین و قابل اطمینان ترین راه ارائه نمونه ای از آب مصرفی به آزمایشگاه های آب می باشد.

از روی جواب آزمایش می توانید میزان و نوع آلودگی را تشخیص دهید که آلودگی شما فیزیکی مانند وجود شن و ماسه، گل و لای، زنگ لوله و ... یا از نوع شیمایی مانند مواد محلول در آب مانند نیترات، نیتریت، آرسنیک و ... می باشد.

در صورتی که آلودگی آب صرفا مواد فیزیکی می باشد که باعث آلودگی آب شده است تنها استفاده از یک دستگاه تصفیه آب سه مرحله ای جهت تصفیه آب لازم خواهد بود اما اگر آلودگی آب شامل مواد دیگری مانند نیترات و نیتریت ، آرسنیک و دیگر مواد شیمایی باشد باید از دستگاه تصفیه آب Ro که به روش اسمز معکوس آب را تصفیه می نماید استفاده نمود.

تاکید ما برای استفاده از دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس یا Ro به این دلیل می باشد که تنها دستگاهی می تواند آب های آلوده به مواد شیمیایی را تصفیه نماید که از سیستم اسمز معکوس Ro جهت تصفیه آب بهره برده باشد در غیر این صورت تصفیه آب هایی که از سایر شیوه ها جهت تصفیه آب استفاده می نمایند معلولا توانایی حذف کلیه آلودگی های آب را نداشته و تنها آلودگی های فیزیکی آب را تصفیه می نمایند.

البته باید به این مطلب اشاره نمائیم که صرفا دستگاهی که از روش اسمز معکوس جهت تصفیه آب استفاده می کند مورد تایید نمی باشد بلکه دستگاه تصفیه آبی مورد تایید می باشد که بهداشتی، استاندارد و دارای گواهی نامه های مربوطه باشد. جهت آشنایی با استاندارد های یک دستگاه تصفیه آب مقاله مربوط به انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را مطالعه بفرمایید که در این مقاله به نکات خوبی برای داشتن انتخابی درست اشاره نموده ایم.

 
.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.