تجهیزات ابزار دقیق شرکت SICK در ایران
نمایندگی شرکت SICK در ایران

Sick Representative in Iranآنالایزرهای گاز
کمپانیSICK  طیف گسترده ای از آنالایزرهای گاز را بر اساس انواع اصول اندازه گیری قدرتمند ارائه می دهد. SICK با ارائه آنالایزرها با فناوری اندازه گیری در محل (In-situ) و نمونه برداری (Extractive)، می تواند راه حل¬هایی را برای انواع سیستم ها و وظایف اندازه گیری پیچیده نیز ارائه دهد.

 
تجهیزات اندازه گیری مناسب برای پلنت شما

 
طیف متنوعی از محصولات و تجربه طولانی در ساخت آنالایزر
برای به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه‌ای (Greenhouse gases) به صورت هدفمند و همچنین افزایش کیفیت و کارایی در فرآیند تولید، تجزیه و تحلیل (Analyze) قابل اعتماد و نظارت بر غلظت گاز ضروری است. کمپانی SICK از فناوری‌های نوآورانه و اصول اندازه‌گیری (مطمئن) اثبات‌شده برای ارائه راه‌حل‌های آینده‌نگر استفاده می‌کند . این کمپانی برای اندازه‌گیری گازهای تهاجمی یا سمی، و برای نصب دستگاه‌ها در مناطق خطرناک با قابلیت انفجار تجهییزات مناسبی ارایه می¬دهد. شبکه فروش جهانی و کارآمد و خدمات پس از فروش مناسب به اجرای پروژه ها و نگهداری فناوری اندازه گیری نصب شده کمک می کند. خدمات دیجیتالی مانند سیستم مانیتورینگ (Monitoring Box) نه تنها نظارت بر شرایط را ارائه می دهد، بلکه توانایی ارزیابی تحلیلی شرایط و داده های کاربردی را نیز دارد.
محصول مناسب برای اندازه گیری سریع و مطمئن
به لطف فناوری نوآورانه اندازه‌گیری در محل SICK، دستگاه‌های اندازه‌گیری را می‌توان در مجرایی (دودکش،لوله،داکت) که گاز از میان آن جریان می‌یابد، مستقیماً در محل اندازه‌گیری نصب کرد. این آنالایزرها به ویژه دارای زمان پاسخ بسیار کوتاه و حداقل نیازهای تعمیر و نگهداری هستند. اندازه‌گیری در کل مجرای مسیر گاز (نوع متقاطع با داکت) یا در یک مسیر اندازه‌گیری طولانی‌تر متناسب با نوع پروب اندازه‌گیری انجام می‌شود. در نتیجه مقادیر اندازه‌گیری شده در آنالایزرهای گاز درمحل نسبت به آنالایزرهای با نمونه‌برداری، دارای نمونه نزدیک‌تری به شرایط کامل گاز هستند.


مزایای فناوری اندازه گیری درمحل(In-situ)

1-اندازه گیری مستقیم و مطمئن
آنالایزرهای گاز در محل مستقیماً بر روی مجرای مسیر گاز نصب می شوند. محل اندازه گیری در داخل مجرا قرار دارد و اندازه گیری مستقیماً در داخل گاز مورد اندازه گیری انجام می شود. بنابراین ترکیب گاز به دلیل مسیرهای حمل و نقل طولانی یا آماده سازی نمونه گاز نمی تواند تحت تأثیر قرار گیرد یا بی اعتبار شود. ماتریس گاز تحت تأثیر تغییرات دما قرار نمی¬گیرد. هیچگونه از بین رفتن اجزای محلول به دلیل تشکیل میعانات نیز نمی تواند رخ دهد.

 

2- اندازه گیری سریع - تقریباً به صورت همزمان
برای آنالایزرهای گاز درمحل، اندازه‌گیری مستقیماً در مسیر عبور گاز انجام می‌شود و بنابراین بسیار سریع است. این امر تاخیرهای ناشی از انتقال گاز به آنالایزر و آماده سازی گاز را برخلاف آنالایزرهای با نمونه بردار حذف می‌کند. بنابراین نتایج اندازه‌گیری در محل بسیار سریع در دسترس هستند. درنتیجه آنالایزرهای گاز درمحل می توانند تغییرات سریع در فرآیند را به خوبی تشخیص دهند.

3- نیاز به نگهداری کم
آنالایزرهای گاز در محل بسیار کم به تعمیر و نگهداری نیاز دارند زیرا مستقیماً در مجرای عبور گاز اندازه گیری می کنند. این امر مشکلاتی مانند تشکیل میعانات یا انسداد در خطوط نمونه گاز، پمپ های گاز نمونه را از بین می برد. هیچ ظرف میعانات گازی وجود ندارد که به طور منظم تخلیه شود یا فیلترهای نمونه برداری تمیز یا تعویض شوند.نتایج اندازه گیری دقیق حتی در شرایط سخت
آنالایزرهای گاز با نمونه بردار SICK را می توان در طیف وسیعی از کاربردها استفاده کرد. یک جریان گاز جزئی از طریق پروب های اندازه گیری انتخاب شده از مجرای مسیر عبوری گاز خارج می شود، آماده سازی می شود و سپس تحت شرایط ثابت به آنالایزر وارد می شود. کل تصفیه گاز - از نمونه برداری و آماده سازی مستقیم تا تجزیه و تحلیل - به طور بهینه برای کار اندازه گیری خاص طراحی شده است. این انعطاف‌پذیری امکان اندازه‌گیری گازهای تهاجمی، قابل اشتعال یا سمی را فراهم می‌کند . این امکان حتی در شرایط دشوار فرآیندی مانند دما، فشار بالا یا گازهای با گرد و غبار زیاد امکان پذیر است.

1-سطح بالایی از انعطاف پذیری
آنالایزر گاز با نمونه¬بردار را می توان بسیار انعطاف پذیر با الزامات کار اندازه گیری خاص تطبیق داد. از آنجایی که اندازه گیری در گاز نمونه در شرایط ثابت انجام می شود، اندازه گیری بسیاری از اجزای مختلف گاز امکان¬پذیر است. ماژول های اندازه گیری با اصول اندازه گیری متفاوت نیز می توانند در یک آنالایزر ترکیب شوند. طرح‌های متنوع، آنالایزرها را قادر می‌سازد تا با بسیاری از محیط‌های سخت صنعتی سازگار شوند. یا اجازه می دهند که آنالایزرها در کابینت های آنالایزر یا در کانتینرهای کامل یا پناهگاه های آنالایزر نصب شوند. این امر اجرای مکان های اندازه گیری یا تجهییزات کامل مخصوص کارخانه را آسان می کند.


2-اندازه گیری حتی در شرایط مختلف فرآیند
برای گازهای تهاجمی و خورنده، می توان با انتخاب مواد مقاوم تر برای تیوب¬های گاز، آب بند، فیلترها، سلول ها و غیره از آنالایزر در برابر آسیب محافظت کرد. آنالایزرهای گاز همچنین می توانند برای اندازه گیری گازهای قابل اشتعال یا سمی با نصب سیستم های پاکسازی محفظه شعله گیرها، فلنج های پاکسازی یا وسایل حفاظتی مشابه مجهز شوند.


3- اندازه گیری بسیار دقیق
برای آنالایزرهای گاز با نمونه بردار، گاز نمونه با استفاده از نمونه‌بردار گاز بالادست و آماده ساز گاز به گونه‌ای تنظیم می‌شود که با دما و رطوبت تا حد زیادی ثابت وارد آنالایزر شود. این شرایط اندازه گیری ثابت، امکان دستیابی به دقت اندازه گیری بالاتری نسبت به گاز نمونه آماده نشده را فراهم می کند. در نتیجه آنالایزرهای گاز با نمونه بردار نیز دامنه اندازه گیری کوچکتر و اندازه گیری های خاص تری را امکان پذیر می کنند.بهره وری بیشتر از طریق رویکرد سیستماتیک
دهه‌ها تجربه SICK در برنامه‌ریزی، طراحی و راه‌اندازی آنالایزرهای سیستمی، آن را به شریکی تبدیل می‌کند که می‌توانید به آن اعتماد کنید. سیستم‌های اندازه‌گیری انتشار پیوسته (CEMS) و آنالیز گازهای فرآیندی (PGA) به صورت ماژولار طراحی و مطابق با نیازهای خاص طراحی شده‌اند. شما همچنین از مشاوره دقیق و خدمات انعطاف پذیر در کل پروژه - از برنامه ریزی پروژه تا تعمیر و نگهداری مادام العمر بهره مند خواهید شد. این به معنای برنامه های کارآمدتر، هزینه های کمتر و ریسک کمتر است.

مانیتورینگ وضعیت و خدمات مانیتورینگ
شفافیت داده ها در دسترس بودن نتایج را از طریق نظارت همزمان افزایش می دهد

امروز بدانید فردا چه اتفاقی خواهد افتاد: سیستم نظارت از SICK یک راه حل دیجیتالی برای نظارت مداوم بر وضعیت دستگاه و کارخانه و همچنین خود برنامه است. ترکیبی از داده‌های تاریخی و بلادرنگ آن بینش شفافی را در مورد مقادیر بیش از حد مجاز و تغییرات وضعیت ارائه می‌دهد. داده‌ها برای تولید تشخیص‌ها، آمار و پیش‌آگهی‌هایی که امکان نگهداری پیش‌بینی‌کننده و مبتنی بر نیاز را فراهم می‌کنند، تجزیه و تحلیل می‌شوند. همچنین این امکان را فراهم می کند که دستگاه‌ها و پلنت‌ها در محدوده خروجی بالا کار کنند و منابع به طور موثر مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان یک توسعه هوشمند برای راه حل های محصول موجود SICK، سیستم نظارت در ترکیب با خدمات دیجیتال، بهره‌وری برنامه های صنعتی را به صورت هدفمند افزایش می دهد.