دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی

دستگاه تصفیه آب خانگی کانادایی


کشور آمریکا  و کانادا جزء اولین کشور هایی هستند که شروع به طراحی دستگاه تصفیه آب خانگی نموده اند. به طوری که می توان گفت روش های مختلف تصفیه آب در کشور آمریکا ابداع شده است. روش اسمز معکوس (RO) از نوین ترین تکنولوژی بین انواع دستگاه آب شیرین ،تصفیه آب خانگی، تصفیه آب نیمه صنعتی و تصفیه آب صنعتی بر خودار می باشد که محققان آمریکایی پس از سالها مطالعه و تلاش به آن دست پیدا کرده اند.

به همین دلیل بسیاری از شهروندان به دنبال دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی در ایران بوده تا از بابت کیفیت و بهداشتی بودن دستگاه تصفیه آب خانگی مطمئن باشند اما به دلایلی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، دستگاه تصفیه آب آمریکایی یا دستگاه تصفیه آب کانادایی به این معنی که دستگاه تصفیه آب در کشور آمریکا یا در کشور کانادا ساخته و بفروش برسد وجود ندارد و باید با قاطعیت می توان گفت که دستگاه تصفیه آب آمریکایی و دستگاه تصفیه آب کانادایی وجود خارجی ندارد.برخی از دلایل عدم تولید دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی

- به دلیل گران بودن نیروی کار در آمریکا، فاصله دور و یا بعد مسافت، وجود موانع اقتصادی به دلیل تحریم بودن کشور ایران واردات دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی مقرون به صرفه نیست

- با مونتاژ ده ها قطعه در کنار یکدیگر دستگاه تصفیه آب خانگی پدید می آید و می توان گفت که در بین همه این قطعه ها فقط یک قطعه آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است که از تکنولوژی منحصر به فردی برای ساخت آن استفاده می شود و آن فیلتر ممبران (Membrane) دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. ممبران آمریکایی با برند فیلمتک (Filmtec)  در ایران به راحتی یافت می شود. و البته کیفیت بقیه تجهیزات دستگاه تصفیه آب خانگی نیز بسیار مهم است که و حتما باید دارای استاندار های لازم باشند تا عمر دستگاه  بالا رفته و  آب تصفیه شده در خروجی دستگاه از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

کارخانجات بسیاری از شرکت های آمریکایی که تولید کننده دستگاه تصفیه آب خانگی می باشند  در کشور تایوان تاسیس شده اند و به زبان ساده تر می توان گفت که قوی ترین کارخانه های تولیددستگاه های تصفیه خانگی و قطعات آن در کشور تایوان  تولید شده که متعلق به سرمایه داران آمریکایی می باشد. بنابر این بهتر است بگوییم دستگاه تصفیه آب خانگی در تایوان ساخته شده و تحت لیسانس آمریکا می باشند.

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا به این نتیجه می رسیم که دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه آب نیمه صنعتی و نیزدستگاه تصفیه آب صنعتی که در آمریکا تولید شود و در ایران به فروش برسد وجود ندارد.

 

دانستن این نکته نیز ضروری است که همه دستگاه تصفیه آب خانگی هایی که به روش اسمز معکوس (RO)  آب را تصفیه می کنند نیاز به فیلتر ممبران دارند. در کشور های بسیاری نظیر چین، کره، تایوان نیز فیلتر ممبران ساخته می شود ولی فیلتر ممبران ساخت شرکت Dow با برند Filmtec  که یک شرکت آمریکایی می باشد متمایز از دیگر فیلتر های ساخته شده در کشور های دیگر است. فیلتر ممبران آمریکایی ساخته شده توسط شرکت Dow با برند Filmtec در ابعاد و حجم های متفاوتی برای دستگاه های تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و دستگاه تصفیه آب صنعتی ساخته می شود.
 

در پایان هم متذکر می شوم که دستگاه تصفیه آب آمریکایی و کانادایی وجود ندارد و این تبلیغات توسط افراد سودجو برای فروش بیشتر صورت می گیرد.

شرکت پیوریکام یکی از شرکت های برزگ و مدرن در ساخت دستگاه تصفیه آب خانگی است که در کشور تایوان فعالیت می نماید. محصولات این شرکت تحت لیسانس آمریکا می باشند و تنها دستگاهی است که تاییدیه سازمان جهانی بهداشت (NSF) آمریکا را دارا می باشد. جهت مطالعه بیشتر و آشنایی با این شرکت معتبر می توانید مقاله مربوط به شرکت پیوریکام را مطالعه نمایید

همیشه به این نکته توجه نمایید که برای اطمینان از  تاییدیه های هر دستگاه تصفیه آب خانگی به سایت سازنده دستگاه مراجعه نمایید.

 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب