نکات مهم در استفاده از بطری های آب معدنی

 

برای استفاده از بطری های آب معدنی چه نکاتی را باید رعایت نمود

 
از یخ زدن آب درون بطری جلوگیری نمایید در صورت یخ زدن باعث ایجاد ترکیبات سرطان زا می شود بنابراین آب های معدنی را باید در دمای بالاتر از انجماد قرار داد.

استفاده چندین باره از بطری های آب معدنی برای نگهداری آب های شهری و یا دیگر مواد خوراکی مانند آب میوه ، آب لیمو و... مضر و سرطان زا می باشد در نتیجه از استفاده چندین باره از این بطری ها بپرهیزید.

بطری های آب معدنی در مقابل نور مستقیم آفتاب و نیز گرما واکنش داده و موجب انتقال ترکیبات شیمیایی پلاستیک به داخل آب می شود که باعث آلوده شدن و درنهایت بیماری در افراد می شود. این ظروف به دلیل ساخت شدن از مواد پلیمری pvc و PET با قرار گرفتن در مجاورت آب این ترکیبات وارد آب شده که در طولانی مدت موجب  سرطان خواهند شد همچنین دمای بالا باعث افزایش ورد این ترکیبات مضر به داخل آب می شود در نتیجه هرچه از زمان تولید آب معدنی بیشتر گذشته باشد میزان بیشتری از این ترکیبات وارد آب شده است.


توصیه می شود در صورت نیاز به خرید آب معدنی به زمان و ترکیبات آن و نیز شرایط نگهداری شده از آن دقت نموده همچنین پس از خریداری کردن در محل وشرایط مناسب نگهداری نمایید.

ابتدا باید بدانیم که آب های درون بطری همه آب معدنی نبوده و در محتویات این آب ها و نیز معدنی بودن یا نبودن آن صحبت های بسیاری است البته بعضی ازشرکت های تولید کننده این محصولات صادقانه بر روی محصول خود نوع آب تولیدی کارخانه خود را  ذکر نموده اند که فقط آب آشامیدنی می باشد و نه آب معدنی.

همچنین اگر آب تصفیه شده توسط دستگاه تصفیه آب را نیز داخل بطری پلاستیکی نگهداری کنید باید شرایط بالا را رعایت نمایید تا از آلوده شدن آب داخل آن جلوگیری شود.

 
.
جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.