آیا دستگاه تصفیه آب خارجی برای تصفیه آب در داخل کشور مناسب است

تفاوت تصفیه آب خانگی خارجی و ایرانی

آیا دستگاه تصفیه آب خارجی صرفا جهت مصرف در همان کشور ساخته شده است

چه دستگاه تصفیه آبی برای تصفیه آب در ایران مناسب می باشد

 

در اینجا قصد داریم تا به یکی از پرسش های متدوال و اشتباه که در انتخاب دستگاه تصفیه آب مطرح می گردد پاسخ دهیم.

با توجه به فراوانی برند های مختلف در بازار فروش تصفیه آب خانگی در کشور و نیز رقابت بالایی که با توجه به شرایط اقتصادی کشور شدت بیشتری گرفته است فروشندگان دستگاه تصفیه آب گاها و صرفا جهت فروش دستگاه خود مسائلی را مطرح می نمایند که خلاف واقع می باشد یکی از این مسائل این می باشد که دستگاهی که در خارج از کشور تولید می گردد صرفا جهت مصرف در آن کشور مناسب می باشد و استفاده از این دستگاه ها در کشور ما مناسب نمی باشد که در اینجا با ذکر دلایل خلاف واقع بودن این مطلب را بیان می نماییم.

 

صادراتی بودن دستگاه های تصفیه آب تولیدی در خارج از کشور


در ابتدا باید بدانیم که دستگاه های تصفیه آبی که در خارج از کشور تولید می گردد صرفا جهت مصرف در آن کشور نبوده و بیشتر تولیدات این کشور ها به سایر کشور ها صادر می گردد بنابر این در ساخت دستگاه تصفیه آب یک اصول کلی در طراحی آن رعایت می گردد که با توجه به شرایط و نیز آب مصرفی در هر کشوری میزان تصفیه شدن آب قابل تنظیم می باشد.
 

قابل تنظیم بودن میزان تصفیه شدن آب در دستگاه های تصفیه آب 


معمولا بر روی دستگاه های تصفیه آب یک شیر به عنوان شیر میکس وجود دارد که قابلیت تنظیم TDS آب خروجی برای محدوده مناسب 50 تا 90 را دارا می باشد. با توجه به متفاوت بودن آب در هر کشور و شهری و گاها مانند تهران در هر محل باید میزان TDS آب با توجه به شرایط آب آن منطقه تنظیم گردد.
 

متفاوت نبودن شیوه تصفیه در دستگاه های تصفیه آب


فیلتر های استفاده شده در دستگاه تصفیه آب معمولا یکسان بوده و تنها تفاوت این فیلتر ها در کیفیت ساخت آن ها می باشد و نه نوع تصفیه آن ها بنابراین هرچه کیفیت ساخت فیلتر بالاتر باشد کیفیت تصفیه آب نیز بالاتر خواهد بود. حتی ترتیب فیلتر ها در دستگاه تصفیه آب متفاوت نمی باشد و همه از یک روند و ترتیب خاص برای تصفیه آب بهره می برند.

تفاوت دستگاه های تصفیه آب خانگی در نوع تصفیه کردن آب نمی باشد بلکه در کیفیت تصفیه آن ها می باشد و این باعث تفاوت در قیمت دستگاه های تصفیه آب می شود.

عدم یکسان بودن کیفیت آب شهر ها در کشور

اگر فرض را بر درست بودن سوال مطرح شده در ابتدای بحث قرار دهیم باید برای هر شهر و یا گاها هر خانه دستگاه منحصر به شرایط آن طراحی گردد. همان طور که میدانید آب مصرفی در کشور ما با توجه به منابع تامین آب در هر شهر،  متفاوت می باشد به عنوان مثال تفاوت بین آب لوله کشی در تهران با آب لوله کشی شده در شهر قم را در نظر بگیرید. اگر این گونه باشد که دستگاه تصفیه آبی که در کشور دیگر تولید می گردد غیر قابل استفاده در سایر کشور ها باشد پس این را نیز باید پذیرفت که دستگاه تصفیه آب استفاده شده در تهران باید با دستگاه تصفیه آب استفاده شده در سایر شهر ها متفاوت باشد.

 

مقررات بر واردات محصولات خوراکی و بهداشتی


بسیاری از کشور ها مقررات سخت گیرانه ای در واردات مواد خوراکی و دارویی در کشور خود دارند و اگر می بایست هر کشور متناسب با آب مصرفی شهروندان خود دستگاه مخصوصی برای کشور خود طراحی نماید از واردات محصول سایر کشور ها به کشور خود جلوگیری به عمل می آورد در صورتی که مشاهده می نماییم شرکت های تولید کننده دستگاه تصفیه آب در کشور های مختلف دارای نمایندگی فروش می باشند.

در پایان باید این را اضافه نماییم که دستگاه های تصفیه آبی که در داخل تولید می شوند معمولا فقط مونتاژ داخل بوده و نه تولید داخل به این صورت که قطعات دستگاه و فیلتر ها از سایر کشور ها وارد شده و تنها در کشور ما مونتاژ می گردد بنابراین دستگاه های تصفیه آب تولیدی داخل کشور نه تنها با دستگاه هایی که به صورت پک از خارج وارد می گردند از نظر ساختار و نحوه تصفیه  متفاوت نمی باشد بلکه معمولا برای پایین آوردن قیمت دستگاه تولیدی در داخل از فیلتر های نامرغوب نیز استفاده می گردد.

همان طور که میدانید فیلتر ممبران مهمترین فیلتر دستگاه تصفیه آب را تشکیل می دهد که وظیفه آن حذف مواد شیمیایی موجود در آب می باشد . مرغوب ترین و با کیفیت ترین فیلتر ممبران filmtec بوده و ساخت کشور آمریکا است که بر روی اکثر دستگاه های تصفیه آب از این فیلتر استفاده می شود و این نوع فیلتر در داخل تولید نشده بلکه کاملا وارداتی می باشد در نتیجه هیچ تفاوتی در نوع و ساختار این فیلتر ها در دستگاه تصفیه آب خارجی با داخلی نمی باشد متاسفانه فیلتر ممبران نیز دارای کیفیت های متفاوتی می باشد که باید در هنگام خرید به اصل و اورجینال بودن آن دقت نمود.

امیدواریم این مطلب در روشن شدن این بحث اشتباه که تصفیه آب های خارجی برای استفاده در کشور مناسب نمی باشد کمک شایانی کرده باشد.

پیروز و سر بلند باشید


 

پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.