روش های حذف کلر از آب آشامیدنی

حذف کلر 

Remove chlorine from drinking water


همانطور که دانستیم برای ضد عفونی و گند زدایی آب آشامیدنی از روش تزریق کلر در آب استفاده میشود که به دلیل در دسترس بودن کلر و هزینه پایین آن  این روش متداول می باشد.

از آنجا که مقداری از این کلر در مرحله پایانی یعنی در زمان مصرف آب آشامیدنی در داخل آب باقی می ماند در دراز مدت کلر باقی مانده در آب باعث ایجاد بیماری هایی می شود که در مطلب مربوط به مضرات کلر به آن اشاره نمودیم.

در این جا قصد داریم روشهای حذف کلر از آب آشامیدنی یا تصفیه آب از وجود کلر را بیان کنیم تا از بیماری های ناشی از مصرف کلر در دراز مدت جلوگیری نماییم
حذف کلر، دستگاه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه آب خانگی

جوشاندن آب

اولین روشی که خیلی ها برای تصفیه آب از آن استفاده می نمایند تصفیه آب به شیوه جوشاندن آب می باشد که با این کار قصد دارند املاح و میکروب های داخل آب را از بین برده و آب را با جوشاندن تصفیه نمایند این شیوه در گذشته جهت تصفیه آب بسیار متداول بود اما باید توجه نمود در روش تصفیه آب با حرارت ( جوشاندن آب آشامیدنی) کلر موجود آب آشامیدنی حذف نخواهد شد.

میدانیم تصفیه آب به روش جوشاندن هزینه بر می باشد و برای تصفیه آب مقرون به صرفه نخواهد بود همچنین زمان زیادی در این شیوه تصفیه آب اتلاف می شود که در روش های تصفیه آب خانگی به طور مفصل به آن اشاره شده است.

 

حذف کلر از آب آشامیدنی با استفاده از آب لیمو

روشی کاربردی برای حذف کلر اضافه کردن آبلیمو در آب آشامیدنی  می باشد. در شیوه از بین بردن کلر با آبلیمو به ازای هر یک لیتر آب سه قطره آبلیمو به آن اضافه می نماییم ، به خاطر خاصیت موجود در آبلیمو پس از اضافه شدن به آب باعث حذف کلر آب می شود.

در این شیوه کلر از آب حذف می شود اما در صورت وجود املاح مضر دیگر در آب این شیوه نمی تواند کارآمد باشد.

 


حذف کلر با در ارتباط قرار دادن آن با محیط

روشی دیگر برای حذف کلر قرار دادن آب در فضای آزاد می باشد که به این طریق کلر با هوا ترکیب شده از بین می رود در نتیجه کلر از آّب حذف می شود در این شیوه برای مدتی بسته به حجم آن باید آب را در محیط قرار داد.

آن چه از این روش پیداست عدم اطمینان از حذف کلر آب و نیز اتلاف زیاد زمان می باشد.

حذف کلر با استفاده از شیوه های فوق هیچکدام قابل اطمینان و مکفی نمی باشد و نیز املاح مضر دیگری را که احتمال وجود آن در آب آشامیدنی می باشد را حذف نمی کنند.


 


حذف کلر با دستگاه تصفیه آب

حذف کلر با استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به این صورت است می باشد که دستگاه تصفیه آب خانگی تمام املاح آب از جمله کلر را حذف و آب سالم و بهداشتی در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

در حذف کلر با دستگاه تصفیه آب به روشهای مختلفی از جمله استفاده از روش کربن فعال(Active Carbon) ، فیلتراسیون (UF) و اسمز معکوس (RO) می باشد، که این سه روش قادر به حذف تمام ناخالصی موجود در آب، حذف کلر ،حذف املاح و میکروب های موجود در آب مانند انواع باکتری ها، نیترات، نیتریت و همچنین رنگ و طعم آب می باشد.


 

البته برای حذف کلر با دستگاه تصفیه آب کیفیت دستگاه و فیلتر های آن نقشی کلیدی دارند که باید به آن توجه نمود.

روش اسمز معموس (RO) امروزه از مدرن ترین های روش تصفیه آب می باشد که در جهان مورد استفاده قرار گرفته است. برای آشنایی از شیوه کار دستگاه تصفیه آب خانگی می توانید اینجا کلیک نمایید.

 

          برچسب ها:

دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه آب خانگی، حذف کلر، شیوه های حذف کلر، حذف کلر با دستگاه تصفیه آب خانگی  

هنگام خرید تصفیه آب خانگی
به چه نکاتی توجه نماییم


زمان تعویض فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی 

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.