فیلتر ممبران


 فیلتر غشاء

 Membrane Filters

 فیلتر ممبرینفیلتر ممبران یا (غشا نیمه تراوا) فیلتری می باشد که پیش از سال 1990 برای ساخت آن از سلولوز استات استفاده می شده است اما بعدها ترکیبات پلی آمیدی جایگزین روش قبل شد و به صورت لایه های موازی دور هم پیچیده تشکیل شده و به شکل استوانه ای می باشد، فیلتر ممبران دارای منافذ بی نهایت ریز( کمتر از µm  0.001 )می باشد.


این منافذ حدود شصت هزار برابر کوچکتر از قطر موی سر انسان است چنین حفره هایی حتی با چشم مسلح هم قابل دیدن نیستند.

فیلتر ممبران قادر خواهد بود سختی و سنگینی آب را پایین آورده و بیشتر آلودگی های آب را تا میزان 98 درصد حذف نموده و همچنین می تواند آب دریا را با جدا سازی نمک از آن به آب شیرین تبدیل نماید.

 

آب و مواد آلی با جرم مولکولی کمتر (آب سبک یا آب عاری از هر نوع ناخالصی) قادر به عبور از پلیمر غشاء هستند ، اما نمکهای حل شده و مواد آلی با جرم مولکولی سنگین ( آب سنگین و دارای ناخالصی ) به دلیل اندازه ذرات و مشخصات بار الکتریکی شان به راحتی قادر به عبور از غشاء نمی باشند .به عبارت دیگر این فیلتر به نحوی ساخته شده که ملکولهای خنثی را براحتی از خود عبور می دهند.

غشاء اسمز معکوس (RO) بسیار آب دوست است ، بدین معنا که آب به سرعت جذب ساختمان شیمیایی اش می شود . آب در داخل فیلتر می تواند با حلقه های انتهایی پلیمر پیوند برقرار کند که این کار ، موجب سهولت نفوذ آب در ساختمان پلیمری غشاء و سپس خروج از آن می شود .

در تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO)، فیلتر ممبران (Membrane Filters) بخش اصلی فرایند تصفیه آب را تشکیل می دهد و دارای یک ورودی و دو خروجی می باشد

نحوه عمکرد این فیلتر به این صورت است که آب خام ورودی با فشار به داخل فیلتر ممبران (غشا نیمه تراوا) وارد شده و در قسمت خروجی فیلتر ممبران آب عبوری از غشا به دو بخش آب تصفیه شده یا همان آب سالم و بهداشتی (Permeate) و آب پساب یا دور ریز((Brine) تقسیم می گردد.

 


فیلتر غشاء ( فیلتر نیم تراوا)

زمان تعویض این فیلتر ها بسته به میزان آلودگی آب خام ورودی و نوع پیش تصفیه بکار رفته متفاوت می باشد
با بالا رفتن TDS (کل مواد محلول در آب) یا افزایش اختلاف فشار آب ورودی و خروجی فیلتر ممبران زمان تعویض و یا شستشوی (CIP)  فیلتر ممبران فرا رسیده است.

همچنین این غشاء برای کاربرد مختلف در انواع آب لب شور (Brackish Water)، دریایی  (Sea Water) ، فشار پایین (Low Pressure)، نانو فیلتراسیون (Nano Filteration) در سایز های مختلفی ساخته می شود، متداول ترین سایز فیلتر ممبران 4 و 8 اینچ می باشد
از برند معروف فیلتر ممبران می توان به CSM کره، Filmtec  آمریکا، Hydranautics آمریکا، Toray و  koch اشاره کرد.

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های 09125367489 - 77654870 - 77654805 (021) تماس حاصل فرمایید.

 
فیلتر ممبران دهفیلتر ممبران اورجینالفیلتر ممبران اصلیفیلتر ممبران فابریکفیلتر ممبران صنعتیفیلتر ممبران خانگیفیلتر ممبران نیمه صنعتیفیلتر ممبران یازدهفیلتر ممبران سیزدهفیلتر ممبران الففیلتر ممبران اصلی الففیلتر ممبران بافیلتر ممبران فیلمتکفیلتر ممبران filmtecفیلتر ممبران filmtecفیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران هیدروناتیکفیلتر ممبران هیدروناتیکفیلتر ممبران hydranauticsفیلتر ممبران hydranauticsفیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران فیلتر ممبران