چرا آب تصفیه شده تلخ می شود


رابطه تلخی آب تصفیه شده با میزان  TDS آب

علت تلخی آب تصفیه آب

مزه بد آب تصفیه شده
 

تلخ شدن آب تصفیه شدن به علت پایین بودن TDS


تلخی آب رابطه ای مستقیم با TDS آب دارد به این صورت که هر چقدر TDS آب پایین تر باشد به خاطر اینکه به آب مقطر نزدیکتر می شود آب تلخ تر می شود. بعضی از افراد بر این باورند که هرچقدر میزان  TDS آب پایین بیاید کیفیت آب بالاتر رفته و برای سلامتی مفید است ولی واقعیت این است که آب با TDS پایین برای سلامتی انسان مضر می باشد.

در بعضی از دستگاه های تصفیه آب خانگی شیری برای تنظیم TDS وجود دارد که اصطلاحا به آن " شیر میکس " می گویند. که این شیر توسط نصاب یا سرویسکار دستگاه تصفیه آب خانگی تنظیم می گردد.

شیر میکس در دو نوع فلزی و پلاستیکی در بازار موجود می باشد که در کارایی تفاوتی ندارد. اگر  شیر میکس در دستگاه تصفیه آب وجود نداشته باشد و یا بسته باشد باعث تلخی آب می شود. مقدار TDS توسط دستگاه پرتابلی به نام TDS متر اندازه گیری می شود.

اگر دستگاه شما فاقد شیر میکس است می توانید برای جلوگیری از تلخ شدن آب تصفیه شده از فیلتر قلیایی (آلکالین) استفاده کرد. 


تلخی آب تصفیه به دلیل استفاده از دستگاه تقلبی


دلیل دیگر تلخی آب تصفیه ممکن است به خاطر استفاده از دستگاه نامرغوب و تقلبی باشد و یا اصطلاحا ساخت شرکت معتبری نمی باشد .

در این نوع از دستگاه ها به دلیل اینکه با قطعات مرغوب و درجه یک ساخته نمی شوند بنابراین نمی توانند آب را بخوبی تصفیه کنند و محل تجمع میکروب ها می باشد و باعث بد مزه و تلخ شدن آب تصفیه شده می گردد.

 
پرسش های احتمالی در مورد دستگاه تصفیه اب خانگی و دیگر دستگاه های تصفیه آب

.

جهت مشاوره و یا سفارش خرید 
با شماره تلفن های
09126121230 - 77654870 - 77654805 (021)
 
تماس حاصل فرمایید.